Sádrokartonový stavební systém umožňuje vysoce kvalitní rekonstrukce a výstavby objektů od sklepa po střechu. Nízká hmotnost systémových konstrukcí nezvyšuje zatížení nosné struktury objektu. Instalace a sítě je možné vést v dutinách stropů a stěn.

Osvědčená metoda suché výstavby urychluje a zkracuje dobu výstavby a umožňuje okamžité využití zrekonstruovaných prostor. Pomocí systémových profilů z pozinkované oceli upevněných k podlaze, k stropu a k trámům se vystaví nosná konstrukce na níž se pak provádí montáž sádrokartonových desek ( eventuelně vč. izolačních materiálů ). Sortiment sádrokartonových desek splňuje nároky na tepelné a akustické vlastnosti (za použití doplňujících izolačních materiálů), splňuje nároky na mechanické vlastnosti, ale i na protipožární a vlhkuvzdorné vlastnosti.

Kazetové stropní podhledy
Pomocí systémových profilů se vytvoří nosný rošt, zavěšený ke stropu speciálními závěsy. Do roštu se pak vkládají dekorativní stropní kazety. Tímto způsobem se docílí libovolné snížení stropu s dekorativním designem a vzniklou dutinu lze využít k vedení elektroinstalace, k montáži vzduchotechnického zařízení a vestavěné osvětlovací techniky.

Příklady aplikací

  • zástavba půdních prostorů či podkroví včetně zabudování střešních oken
  • úpravy interiérů ( příčky, dělící stěny, podhledy, obklady stěn-zateplení )
  • výměna bytových jader ( instalační stěny )
  • úpravy reprezentativních prostor ( haly, kanceláře, banky, spol. prostory )
  • možnost neobvyklých úprav interiérů ( oblé hrany, klenbové oblouky apod. )
  • suché podlahy